Nagroda Grand Press Digital 2022 dla FRONTSTORY.PL

Magazyn śledczy Fundacji Reporterów FRONTSTORY.PL laureatem tegorocznej nagrody Grand Press Digital, która – cytując organizatorów – należy się tym mediom i osobom, „które wykazały się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”.

„Znakomici dziennikarze pod kierownictwem Wojciecha Cieśli, uprawiają dziennikarstwo śledcze w najlepszym stylu, walczą z dezinformacją i propagandą, a także brakiem jawności w instytucjach publicznych” – tak przedstawiono FRONTSTORY.PL przyznając nagrodę.

„Press” w uzasadnieniu nominacji pisał:

„Frontstory posługuje się mottem 'Dane łączmy w słowa’, które dobrze obrazuje sposób działania redakcji. Znakomici dziennikarze śledczy pod kierunkiem Wojciecha Cieśli uprawiają dziennikarstwo w najlepszym stylu, którego potrzebujemy coraz bardziej w obliczu narastającej dezinformacji i propagandy, a także łamania zasad demokracji i braku jawności instytucji publicznych.”

Dziennikarki FRONTSTORY.PL były w tym roku także nominowane w kategorii dziennikarstwo śledcze: Julia Dauksza i Anastasiia Morozova razem z Pawłem Reszką z tygodnika „Polityka” za artykuł „Zobaczyć Mińsk i umrzeć. Jak białoruskie firmy handlują migrantami”. We współpracy z FRONTSTORY.PL powstał też inny nominowany w tej kategorii materiał – „Arcybiskup i kontrakt na wojskowe śmigłowce” Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego z „Superwizjera” TVN.