FRONTSTORY.PL nominowane do nagrody Grand Press Digital

Źródło: Press.pl

Magazyn śledczy Fundacji Reporterów FRONTSTORY.PL został nominowany do tegorocznej nagrody Grand Press Digital, która – cytując organizatorów – należy się tym mediom i osobom, „które wykazały się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”.

„Press” w uzasadnieniu nominacji pisze:

„Frontstory posługuje się mottem 'Dane łączmy w słowa’, które dobrze obrazuje sposób działania redakcji. Znakomici dziennikarze śledczy pod kierunkiem Wojciecha Cieśli uprawiają dziennikarstwo w najlepszym stylu, którego potrzebujemy coraz bardziej w obliczu narastającej dezinformacji i propagandy, a także łamania zasad demokracji i braku jawności instytucji publicznych.”

Pozostałe media nominowane w tej kategorii to Tok FM Premium i Spider’s Web+.

Nagrodą Grand Press Digital redakcja „Press” honoruje redakcje, organizacje, osoby, które przyspieszają rewolucję cyfrową w mediach. Świat mediów od pierwszej edycji bardzo się zmienił, wciąż jednak pojawiają się projekty, które zaskakują. W ubiegłych latach laureatami nagrody byli: Michał Pol, „Dziennik Zachodni”, Vadim Makarenko, Jarosław Kuźniar, Outriders, Onet.pl, Konkret24, Newonce i – w zeszłym roku – Radio 357.

Nominowanych w tegorocznej, dziesiątej już edycji nagrody wybrano po zasięgnięciu opinii 23 specjalistów z mediów cyfrowych, dziennikarzy, redaktorów, przedstawicieli wydawców, nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

Zwycięzcę poznamy 13 grudnia w czasie gali finałowej Grand Press 2022 w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.