FRONTSTORY.PL dołącza do The European Data Journalism Network

Magazyn śledczy Fundacji Reporterów FRONTSTORY.PL dołączył do The European Data Journalism Network – Europejskiej Sieci Dziennikarstwa Danych.

EDJNet jest siecią niezależnych organizacji medialnych i redakcji danych, przygotowujących i promujących w kilku językach oparte na danych relacje dotyczące spraw europejskich. Sieć skupia dziennikarzy, programistów i ekspertów od poszczególnych polityk. EDJNet powstał w 2017 roku.

EDJNet działa jako współpracująca społeczność, źródło wiadomości i centrum edukacyjne.

Przygotowane treści są dostępne bezpłatnie w kilku językach. Mogą być publikowanego lub ponownie wykorzystywane przez członków sieci i inne organizacje przy zachowaniu kilku prostych warunków.

Oryginalne narzędzia i usługi przechowywania i udoskonalania danych są udostępniane dziennikarzom, umożliwiając każdej redakcji korzystanie z możliwości oferowanych przez dziennikarstwo danych. Współpraca w ramach wspólnej platformy ułatwia członkom EDJNet analizowanie i wyjaśnianie istotnych zjawisk wpływających na społeczeństwa europejskie.

Do sieci należą takie organizacje jak Ouest-France (Francja), Deutsche Welle i Der Spiegel (Niemcy),  El Confidencial (Hiszpania), Deník Referendum (Czechy),  OBC Transeuropa (Włochy) czy BIQdata (Polska).

Więcej informacji: strona EDJNet

FRONTSTORY.PL