Dziennikarstwo w czasach wojny informacyjnej

„Jak reagować na dezinformację skierowaną przeciwko uchodźcom w Polsce?” to temat warsztatu dla dziennikarzy, który odbył się 31 maja 2022 roku w siedzibie Fundacji Reporterów.

Warsztat składał się z dwóch części prowadzonych przez dwoje doświadczonych trenera i trenerkę:

• Dorota Głowacka – prawniczka w Fundacji Panoptykon. Specjalizuje się w precedensowych sprawach sądowych i rzecznictwie zwłaszcza w zakresie wolności wypowiedzi w internecie. W latach 2011-2018 prowadziła Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
  • Roman Shutov – doradca w Zinc, doświadczony w badaniu rosyjskiej propagandy i operacji informacyjnych w Europie Wschodniej i na Bałkanach. W latach 2014-2017 był dyrektorem programowym Detector Media w Ukrainie, pracował także w Baltic Centre for Media Excellence w Rydze.
Zdjęcie: Małgorzata Orłowska

Warsztaty były częścią projektu „Od dezinformacji do nienawiści”,  realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.