O NAS

Fundacja Reporterów została założona w 2010 r. przez grupę reporterów czołowych polskich mediów. Przez wiele lat szkoliła i wspierała finansowo dziennikarzy z Europy Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza z Ukrainy, prowadząc specjalistyczne warsztaty i przyznając nagrodę „Reporterzy dla reporterów”.  Troska o dziennikarstwo i edukacja reporterów wciąż jest częścią filozofii Fundacji. Od 2017 r. prowadzimy platformę dla dziennikarstwa śledczego VSquare, od 2018 r. jesteśmy częścią Organized Crime and Corruption Reporting Project, od 2019 r. współpracujemy z Open Information Partnership. W 2021 r. stworzyliśmy nasze polskie medium – FRONTSTORY.PL.

Projekty Fundacji Reporterów były lub wciąż są wspierane przez: National Endowment for Democracy, Global Anti-Corruption Consortium, IJ4EU, OIP, Fundację Konrada Adenauera, Journalismfund, Erasmus+ oraz Ambasadę Holandii.

MC_badge

Zarząd

Wojciech Cieśla – współzałożyciel i prezes Fundacji Reporterów, redaktor naczelny Frontstory. Od 25 lat dziennikarz śledczy (Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik, Newsweek). Współzałożyciel i członek międzynarodowego kolektywu dziennikarzy Investigate Europe.

Anna Gielewska – wiceprezeska Fundacji Reporterów, dziennikarka z wieloletnim stażem (Wprost, DGP, Dziennik, Rzeczpospolita). Współzałożycielka vsquare.org, koordynatorka międzynarodowych projektów śledczych, stypendystka JSK Fellowship na Uniwersytecie Stanforda, zajmuje się głównie śledzeniem zorganizowanej dezinformacji.

Rada Fundacji

Paweł Reszka – przewodniczący

Roman Daszczyński

Zygmunt Miłoszewski

Newsroom

Urszula Kifer – sekretarzyni redakcji i fact-checkerka FRONTSTORY.PL. Przez ostatnich 20 lat pracowała głównie jako dziennikarka i redaktorka (Rzeczpospolita, Newsweek, Gazeta.pl, Wirtualna Polska), redaktorka książek.

Tadeusz Michrowski – redaktor i fact-checker FRONTSTORY.PL Jest nagradzanym dziennikarzem i autorem książek.

Mariusz Sepioło – dziennikarz FRONTSTORY.PL. Publikował reportaże i wywiady m.in. w „Tygodniku Powszechnym” i „Polityce”. Autor kilku książek reporterskich: „Klerycy”, „Himalaistki”, „Ludzie i gady”.

Anastasiia Morozova – researcherka FRONTSTORY.PL, wcześniej współpracowała z radiem Free Europe w Kijowie.

Daniel Flis – dziennikarz FRONTSTORY.PL. Wcześniej w zespole śledczym OKO.press i w „Gazecie Wyborczej”. Stypendysta OCCRP Research Fellowship Program. Uczestnik międzynarodowych projektów śledczych Fundacji Reporterów.