Paweł Reszka z nagrodą Dziennikarza Dekady

Paweł Reszka, jeden z założycieli Fundacji Reporterów, otrzymał Nagrodę Specjalną Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego „Dziennikarz Dekady”. Nagrodę otrzymali także Bianka Mikołajewska i Adam Pieczyński.

Kapituła przyznała tę nagrodę dziennikarzom, „którzy w ramach swojej działalności w latach 2009-2019 stali się symbolem niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa, wykazywali się szczególnym profesjonalizmem i obiektywizmem, przestrzegali etyki zawodowej, a ich materiały cieszyły się uznaniem społecznym i miały istotny wkład w postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości”.

Paweł Reszka jest dziennikarzem Polityki i jednym z założycieli Fundacji Reporterów. Pracował jako korespondent zagraniczny Rzeczpospolitej w Moskwie, był szefem działu śledczego w Dzienniku i reporterem oraz felietonistą Tygodnika Powszechnego. Jest autorem książek non-fiction (ostatnich „Chciwość” i „Mali bogowie”, wcześniej m.in. „Zawód:szpieg”, „Daleko od miłości” i „Daleko od Wawelu” napisanych z Michałem Majewskim). Laureat wielu nagród dziennikarskich, w tym tych najbardziej prestiżowych, Grand Press za dziennikarstwo śledcze i nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.